TAŞ KAFALI ADAMLAR


3.köprü gündeme gelmesiyle birlikte hemen ardından en önemli sorun olan taş ocakları da ortaya çıkmıştı,elimizde belgeler ve planlar la gerek basında gerekse sözde çevreci geçinen gurupların toplantılarında  belge ve bilgileri paylaştım.
 Zekeriya köy de  bir toplantı da yapılan toplantıların birinde bana bu bilgileri nereden alıyorsunuz ne kadar doğru diye gerzekler bile oldu,Kilyos da çevreci
olduğunu her fırsatta dile getiren bir   hanım da bu belgelerin başka birilerinin paylaşılması başka taş ocaklarının işine yarayacağını bile söyledi.

Aradan sadece 3 yıl geçti şu sıralar 3.köprü nin yolları değil ormanın çeşitli yerlerine peş peşe açılmakta olan taş ocakları gündeme gelmeye başladı ama çok geç kalındı ,olan oldu görülen yolların bir kısmı o taş ocaklarından çıkan agreğa ile yapıldı bile.

Bizim insanımızda güvensizliğin yanı sıra,anlatılanları  2 yıl sonra anlamak gibi bir hastalık da var,hemen her konuda kamuoyunu yakından ilgilendiren bir konuyu istediğiniz kadar anlatın ,ne zaman sona gelinse o zaman anlaşılıyor mesele.

Bodrum da bir otel yapılmak isteniyordu buna aynı PİNA yarımadasında MNG  Holding in benzeri demek mümkündür.Oteller bitti birileri orta çıktı eline kazmayı aldı otelin önünde bu oteli yıkalım diye feryat etmeye başladılar,oysa inşaat gözlerinin önündeydi.

İzmir Urla da usulsüz yapılan binaları yıkamayan belediye ,bu kez ufak çapta binalar usulsüz diye yıkıverdi,aslında amaç iş yapmak değil Şov yapmak olunca bu tür olaylar yaşanıyor ne yazık ki.

İnsanlarımızın önem arz eden olayları bu  kadar geç idrak ediyor olmasının temel nedeni ,betonlaşmaya olan özenti ve beton binalar içinde yaşıyor olmaktan kaynaklanıyor,Beton binalara baka baka düşünme yetisini kaybedenler kısmen Beton gibi daha sonra Taş gibi düşünmeye başlıyor ,sonuç olarak bundan en çok zararı ise elde kalan bir avuç  DOĞAL alan kalıyor.