.

ORTAKÖY YEŞİL VADİİ YEŞİL KALMALI-2
MURAT HAZİNEDAR TARAFINDAN İNKAR EDİLEN

İŞTE O BELGELER

...

2007 yılında Ortaköy de son kalan yeşil alan YEŞİL VADİİ nin imar açılması için Beşiktaş Belediye Başkanlığı ile İBB işbirliği içindeler.
Beşiktaş Belediyesi hukuk işleri 2007 yılında buraya ilişkin dava açmış olmasına rağmen Danıştay 13.dairede devam etmekte olan davadan çekilmek için, 27 nisan 2016 da İstanbul 8.idare mahkemesine dilekçe verdi.
Bu dilekçeye rağmen Danıştay dilekçeyi dikkate almayıp, Yeşil Vadi inin korunması yönünde karar verdi.
İBB Büyük Şehir Meclisinde Danıştay da davanın kaybedilmesi üzere yeni planları onaya sunarak oylama yapılıyor, Belediye Başkanı Murat Hazinedar gurup kararına rağmen İBB de AKP lehine oy vermesi üzerine CHP İL DİSİPLİN kuruluna sevk ediliyor.
Bu arada 8.idareye verilen dilekçeyi yok etmek üzere dilekçeyi veren avukatın dosyadan dilekçeyi çalmak üzere olduğu, yakalandığı ve tutanak tutulduğu yönünde dedikodular devam ediyor.
Bütün bunlar yeşil alan için de kalan İstinye Park sahiplerine ait olduğu iddia edilen araziler için, kaba bir hesapla imara açılması planlanan Ortaköy Yeşil Vadi de 800 milyon dolarlık bir getirim için yapılırken, Bölgenin yeşil alan olarak kalmasını isteyen mülk sahipleri baskılar yüzünden Anıtlar Kuruluna şu ana kadar bir tek itiraz dilekçesi yazmamış olması dikkat çekici.
Bütün bunlara rağmen dilekçelerimizi Anıtlar kuruluna verdik, Belgeleri de yayınlıyoruz .